Usługa języka migowego
A A A

Współczesna Grafika Włoska / Contemporary Italian Graphic Art

Wystawa organizowana wspólnie z Wydziałem Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych będzie prezentacją Włoskiego Stowarzyszenia Grafików / Italy National Association of Contemporary Engravers. Stowarzyszenie to otwarte jest na międzynarodową panoramę artystyczną i wzajemną wymianę między różnymi mistrzami i doświadczeniami.

Wystawa łączy artystów o różnej wrażliwości stylistycznej, odmiennym podejściu zarówno do warsztatu, jak i do koncepcji dzieła. Prezentowane prace pozwolą docenić figuratywność i narrację w obrazie, a także abstrakcyjne formuły, w których znak staje się pełnoprawnym bohaterem komunikacji estetycznej. Ekspozycja będzie opierać się przede wszystkim na klasycznych technikach graficznych. Zostanie zaprezentowanych 40 prac autorstwa dwudziestu włoskich artystów.

 

Wystawa w swojej koncepcji nawiązuje do tradycji dawnej grafiki włoskiej. Prezentuje klasyczne grafiki wykonane w tradycyjnych technikach, takich jak miedzioryt, akwaforta, akwatinta, miękki werniks, litografia, linoryt aż po różne techniki eksperymentalne – przybliżając odbiorcy ich mistrzostwo warsztatowe. Obok prac zostaną zaprezentowane plansze opisujące w lapidarny, przystępny sposób podstawowe techniki graficzne. Aby podkreślić charakter wystawy i zwrócić uwagę na aspekt poznawczy, w przestrzeni galerii zostanie stworzona aranżacja przestrzenna ukazująca warsztat graficzny.

 

Artyści biorący udział w wystawie:

Roger Benetti
Maria Pina Bentivenga
Sandro Bracchitta
Vincenzo Burlizzi
Daniela Cataldi
Małgorzata Chomicz
Lara Monica Costa
Graziella Da Gioz
Valentino De Nardo
Francesca Genna
Gabriella Locci
Stefano Luciano
Leonardo Marenghi
Giacomo Miracola
Elena Monaco
Guido Navaretti
Marco Poma
Fabio Riaudo
Francesco Sciaccaluga
Gianni Verna

do góry