Usługa języka migowego
A A A

Mistrz i uczeń

Wystawa grafiki pedagogów, absolwentów i studentów Pracowni Grafiki Warsztatowej prof. Andrzeja Kaliny z Wydziału Sztuki Nowych Mediów Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie.

0655a

Wernisaż odbył się 2 października 2015 roku.

 

Zuzanna_Grzegorowska_grafika_cyfrowa

Wystawa Mistrz i uczeń prezentuje prace pedagogów, absolwentów i studentów Pracowni Grafiki Warsztatowej prof. Andrzeja Kaliny. Andrzej Kalina, wybitna postać polskiej i światowej grafiki, artysta o olbrzymim dorobku, wychodzący w swojej twórczości poza granice tradycyjnej grafiki jako twórca instalacji i obiektów graficznych, posługujący się licznymi technikami od klasycznych akwafort i linorytów poprzez oryginalne gipsografie po techniki cyfrowe, prowadzi Pracownię Grafiki Warsztatowej na Wydziale Sztuki Nowych Mediów w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie. O unikalności tego Wydziału decyduje nowatorski sposób łączenia tradycyjnej sztuki plastycznej z nowoczesną technologią informatyczną. W programie nauczania znajduje się, rzecz jasna, grafika warsztatowa; studenci poznają początkowo podstawy warsztatu i tradycyjne techniki graficzne, by z czasem posługiwać się w swej pracy technikami cyfrowymi.

Właśnie te grafiki, wykonane przez studentów w ramach aneksu do dyplomu, będą prezentowane na wystawie. Jest to już kolejna prezentacja Pracowni prof. Kaliny w Galerii Test.

Tomasz_Kucharczyk_krowa_grafika_cyfrowa

Dotychczas odbyły się wystawy pokazujące dorobek Pracowni: w białostockiej Małej Galerii, w Galerii „Pod Arkadami” w Łomży, w Galerii „Zajezdnia” przy Wydziale Artystycznym Instytutu Sztuk Pięknych UMCS w Lublinie, w Galerii Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Ostrawskiego, w ramach festiwalu sztuki „Miasto Gwiazd” w Żyrardowie.

Agata Piasecka_grafika_cyfrowa

Wśród studentów Andrzeja Kaliny są laureaci Konkursu Grafika Warszawska, wielu innych konkursów, a także uczestnicy licznych ogólnopolskich wystaw graficznych.

kolarikova_petra_cykl_ad_astra_b_Grafika_cyfrowa

Na wystawie oprócz prac studentów i absolwentów zobaczyliśmy grafiki asystentów Andrzeja Kaliny: Piotra Żaczka, posługującego się technikami tradycyjnymi w postaci wypukłodruku na bazie linoleum oraz Wojciecha Domagalskiego, łączącego serigrafie z grafiką cyfrową. Obaj są laureatami licznych nagród i wyróżnień, a ich prace brały udział w wielu wystawach w Polsce i za granicą.

 

 

do góry