Usługa języka migowego
A A A

Malarstwo Młodych

Malarstwo młodych, wystawa w Galerii Test Warszawa 2016 rok, Olga Skorża, Marcin Bielski, Jan Kośmieja, Michał Jan Wielowiejski.

Olga Skorża

Marcin Bielski

Jan Kośmieja

Michał Jan Wielowiejski

 

Wystawa malarstwa abstrakcyjnego czwórki młodych twórców, absolwentów wyższych uczelni plastycznych w ostatnich sześciu latach. Marcin Bielski, Jan Kośmieja i Michał Jan Wielowiejski ukończyli warszawską Akademię Sztuk Pięknych, a Olga Skorża Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu.

Kazimierz M. Łyszcz w tekście do katalogu towarzyszącego wystawie napisał: „Potrzeba zachowania autonomii wobec presji współczesnego świata sztuki jest wyraźnie wyczuwalna w propozycjach czwórki młodych artystów rozpoczynających zmagania o kształt swojej twórczości i jej artystyczny wyraz. Łączy ich odrzucanie obezwładniającej dominanty, jaką jest presja aktualnej rzeczywistości zewnętrznej, redukcja kierowania się potrzebą chwili, dezaprobata dla emocjonalnej reakcji na wydarzenia ze świata. Różnicuje artystyczny rodowód, odmienne sposoby obrazowania, strategie i cele działania. Olga Skorża, Jan Kośmieja, Michał Jan Wielowiejski i Marcin Bielski eksperymentują z obrazem i z jego mentalnym odczuciem, kierując uwagę widza na liczne aspekty formy związane z jego konstrukcją, lecz przy tym przypominają o obecności metafizycznego kontekstu dzieła. Malarstwo, zdają się argumentować swoimi kompozycjami, to nie tylko ubarwione widziadła, to także komunikat, który odsyła do rzeczywistości pozazmysłowej i inspiruje do duchowej podróży.(…)”.

Na wystawie w Galerii Test zaprezentowane będą obrazy malarskie młodych twórców.

 

do góry